Co daje wybielanie zębów

Jedzenie zawierające sztuczne barwniki, kawa, herbata, wino i, co najważniejsze – papierosy… O przebarwienia zębów naprawdę nietrudno, ale przywrócenie im dawnej bieli może przysporzyć wielu problemów. Jak sobie z nimi poradzić?

Zauważając pierwsze przebarwienia szkliwa, z początku zwykle sięgamy po domowe sposoby. Niektóre z nich bywają naprawdę absurdalne – jak na przykład przeżuwanie steków – inne, takie jak nacieranie skórkami owocowymi, nieco mniej. Wszystkie jednak łączy fakt, że nawet po dłuższym stosowaniu okazują się kompletnie nieprzydatne, a poza tym mogą uszkodzić szkliwo i błony śluzowe w jamie ustnej.

Nasze zęby nadal są przebarwione, a my zwykle sięgamy po pasty wybielające. Te kosmetyki w przypadku niewielkich przebarwień są wprawdzie skuteczne, ale jeśli stosują je amatorzy czerwonego wina, kawosze lub nałogowi palacze, przebarwienia okazują się zbyt głębokie, by mogła sobie z nimi poradzić zwykła pasta.

W takich przypadkach najlepiej powierzyć swoje zęby specjalistom. Wybielanie w gabinecie dentystycznym jest bowiem nie tylko dużo bezpieczniejsze niż domowe sposoby, ale też naprawdę skuteczne. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na wybielanie zębów metodą BEYOND.

Jak to działa?

Zabieg wybielania zębów lampą BEYOND jest w stu procentach bezbolesny i zazwyczaj nie trwa dłużej niż godzinę. W jego ramach lekarz stomatolog trzykrotnie nakłada na zęby pacjenta żel wybielający. Żel w normalnych warunkach nie jest aktywny i zaczyna działać dopiero po naświetleniu jego powierzchni specjalną lampą.

Po zabiegu pacjent, by efekty były bardziej trwałe, musi przez dwie doby przestrzegać pewnych zasad dietetycznych. Nie powinien wtedy spożywać żadnych pokarmów i napojów barwiących zęby, ograniczając się do żywności niezawierającej sztucznych ani naturalnych barwników. W tym czasie nie należy także sięgać po papierosy i inne wyroby tytoniowe.

Dlaczego warto?

Bezbolesność i szybkość przeprowadzenia zabiegu to oczywiście nie jedyne zalety wybielania zębów lampą BEYOND. Metoda jest bardzo skuteczna i już jednorazowa sesja pozwala rozjaśnić szkliwo nawet o kilka odcieni. Co ważne, efekty zabiegu są widoczne naprawdę długo, bo przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i unikaniu czynników najbardziej przebarwiających zęby, utrzymują się nawet przez dwa lata.

Jak pokazują badania naukowe, wybielanie zębów metodą BEYOND to też świetny sposób na zmniejszenie ilości znajdujących się w jamie ustnej bakterii. Za to działanie odpowiada stosowana podczas zabiegu lampa emitująca niebieskie światło, którego działanie antybakteryjne jest silniejsze niż nawet płynu dezynfekującego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *